streda , 20 januára 2021

INŠPIROVANÉ ŠKANDINÁVIOU

Študentka gymnázia Monika Zimová po prvýkrát predstaví verejnosti zo svojej tvorby výber výtvarných diel na výstave Inšpirované Škandináviou, ktorá bude slávnostne 6. 3. 2020 o 17.00 h v priestoroch Ponitrianskeho múzea v Nitre, Štefánikova tr. 1.

Študentka gymnázia Monika Zimová z Nitry sa intenzívne venuje maľovaniu približne dva roky. Prvú krajinomaľbu však namaľovala v dvanástich rokoch po príchode z dovolenky v Nórsku. Pri tvorbe výtvarných diel nachádza inšpiráciu v prírode, ktorú čerpá z fotografií, predstáv, či spomienok. Apráve kvzniku jej diel viedli krajinky, ktoré ju fascinovali a vzbudzovali v nej neopísateľné pocity. Pri maľovaní používa viacero techník, ako olejové avodové farby, tuš, pastel. Najčastejšie však používa techniku akrylu. Páči sa jej „objavovanie“ ťahov štetca, vytváranie, alebo pretváranie obrázkov. Svoju výtvarnú tvorbu predstavila prvýkrát na absolventskej výstave v Tralaškole. V priestoroch Ponitrianskeho múzea v Nitre na Štefánikovej tr. č. 1 predstaví od 6.3. – 26.4.2020 verejnosti výber zo svojej tvorby na prvej vlastnej výstave Inšpirované Škandináviou. Slávnostné otvorenie výstavy sa uskutoční 7.3. 2020 o 17.00 hod.

Mgr. Ľubica Packová-Zahradárová

 

Neprehliadnite

Otryskávanie alebo pieskovanie? Čo je správne?

Otryskávanie je účinná mechanická úprava povrchov pomocou vysokého tlaku vzduchu a abrazívneho materiálu rôznej veľkosti …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *