nedeľa , 25 októbra 2020

Tipy, ako správne prať detské oblečenie

Sponzorovaný článok

Detská pokožka je 5x tenšia a tým pádom aj 5x citlivejšia ako pokožka nás dospelých. Starostlivosť o ňu, by preto mala byť oveľa väčšia. Reč pritom nie je len o detskej kozmetike, na ľahkú váhu by ste nemali brať ani výber pracích prostriedkov. Prinášame vám niekoľko tipov, vďaka ktorým to zvládnete raz-dva.

Prečo si musíme dávať pri praní pozor?

Najviac citlivú pokožku majú najmä bábätká a všeobecne detičky v prvých mesiacoch života. Ich pokožku neraz pokrývajú drobné vyrážky a my môžeme len hádať, čo ich má na svedomí. V nasledujúcich riadkov sa vám pokúsime zhrnúť všetky užitočné informácie, ktoré vám pomôžu pri praní detského oblečenia.

Odstraňovanie škvŕn od rôznych ovocných ši zeleninových príkrmoch vie dať mamičkám niekedy poriadne zabrať. Prací prášok pre deti si rozhodne nezmýľte s klasickým pracím prostriedkom, ktorý používate na pranie svojho oblečenia. A hoci pranie detského oblečenia rozhodne nie je jadrová fyzika, predsa len má nejaké zásady, ktoré by ste mali dodržiavať. Nepríjemnej alergickej reakcie alebo vyrážky sa totiž zbavuje len veľmi ťažko. Na čo všetko by ste si mali dávať pozor?

Citlivá pokožka

Ako sme už spomínali vyššie, pokožka dieťatka je veľmi citlivá, obzvlášť je tomu prvé tri mesiace života, kedy dokáže nepekne zareagovať na takmer čokoľvek. Práve z tohto dôvodu by ste mali voliť len také pracie prostriedky, ktoré sú na to určené. A aký je najlepší prací prostriedok pre vaše dieťa? Je to taký, ktorý neobsahuje žiadne parfumy. A mal by byť hypoalergénny, čiže maximálne šetrný aj k tej najcitlivejšej pokožke.

Na materiály záleží

Ak ste si mysleli, že dôležitý je len prací prostriedok, ste na omyle. Alfou omegou je práve aj výber vhodného materiálu detského oblečenia. Za nás je najvhodnejšie práve to bavlnené, prípadne bambusové. Veľkú rolu však zohráva aj jeho farba. Najlepšou voľbou pre vaše bábätko je oblečenie svetlých odtieňoch. Prečo je tomu tak? Čím je oblečenie tmavšie, tým sa v ňom nachádza viac farbív, a teda chemických látok. Pre najmenšie deti sú preto vhodné biele alebo pastelové odtiene, ktoré vám v konečnom dôsledku uľahčí aj samotné pranie. To totiž pri následnom praní nebudete musieť triediť a pokojne ho môžete prať aj na 60 stupňoch.

Polovičná dávka prášku

Skúsenosti mnohých mamičiek hovoria jasnou rečou. Ak potrebujete riešiť odstránenie odolných škvŕn, viac ako samotný prášok, je dôležité práve predpranie a následne vysoká teplota prania. Mnohí opravári pračiek zas trvajú na tom, že odporúčaná dávka práškov je pre práčku obrovská záťaž a postačí vám aj polovičná. My zastávame názor, že menej je niekedy viac.

Pláchajte dvakrát

A prečo dvojité pláchanie? Odpoveď je prostá. Práva vďaka nemu totiž odstránite z detského oblečenia posledné zvyšky pracieho prostriedku, ktoré by mohli dieťatku spôsobiť problémy.

Aviváž je tabu

Je všeobecne známe, že pri detskom oblečení sa aviváž používať veľmi neodporúča. Zbytočne totiž môžu podráždiť detskú pokožku a tiež by mohli stáť za vznikom rôznych alergií. Ak sa jej však nedokážete vzdať, existujú vhodné alternatívy v podobe levanduľového alebo mandarinkového éterického oleja.

Neprehliadnite

Nové potvrdené úmrtia na koronavírus aj z okresu Nitra

Na Slovensku pribudlo 11 potvrdených úmrtí na Covid-19, z toho až 4 prípady pochádzajú z …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *