Image by Katja Fissel from Pixabay

MESTO NITRA OTVORÍ MATERSKÉ ŠKOLY

Rodičia v Nitre budú môcť dať svoje deti do škôlok už v prvý marcový týždeň. Radnica však rodičov vyzýva, aby dôsledne zvážili zdravotnú situáciu vo svojich domácnostiach.    

Podľa vyjadrenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Nitre (RÚVZ) dochádza v okrese k miernemu zlepšeniu situácie. V týždni od 1. do 7. marca bude Nitra zaradená do bordového, číže tretieho stupňa varovania. Podľa Covid automatu tak môže samospráva nariadiť otvorenie materských škôl, navyše, v minulých týždňoch prebehlo aj očkovanie učiteľov a riziko prenosu nákazy tak bude nižšie. “Situácia sa v posledných dňoch pomerne stabilizovala. Rodičom preto chceme dať možnosť umiestniť deti do predškolských zariadení. Uvedomujeme si, že tlak, ktorý je na nich v posledných mesiacoch vyvíjaný, je častokrát neúnosný,” hovorí primátor mesta Nitra Marek Hattas. 

Záujem o umiestnenie detí do škôlok je mierne nad hranicou päťdesiat percent. Učiteľov má mesto k dispozícii dosť. “Z viac ako 260 pedagogických zamestnancov materských škôl je zaočkovaných vyše 60%, ďalší na vakcínu čakajú a takmer 70 ľudí covid už prekonalo,” hovorí vedúca odboru školstva na Mestskom úrade v Nitre Mária Orságová. Väčšia časť pedagógov by tak mala byť pred covidom chránená. 

Radnica očakáva, že kvôli jarným prázdninám bude záujem o umiestnenie detí do škôlok menší ako hovoria čísla. Úlohu môže zohrať aj upozornenie RÚVZ, že po aktuálnej stabilizácii sa situácia bude opäť mierne zhoršovať. Radnica preto vyzýva k opatrnosti a žiada rodiny, ktoré žijú v domácnostiach s osobami z rizikových skupín, aby umiestnenie detí do škôlok dôsledne zvážili. 

Mesto stojí aj pred rozhodnutím o otvorení prvého stupňa základných škôl po jarných prázdninách, teda od 8. marca. Rozhodnutie bude závisieť od vývoja pandemickej situácie počas budúceho týždňa a podľa toho, či sa Nitra udrží v bordovom pásme Covid automatu.  

Odbor školstva v snahe o zabezpečenie čo najpriaznivejšieho prostredia v materských školách tento mesiac zakúpil dvadsaťsedem germicídnych žiaričov na dezinfekciu vzduchu. 

zahradnyzahon.sk

Neprehliadnite

Mesto Nitra získalo peniaze na podjazd pod Univerzitným mostom

Financie na túto investíciu pôjdu zo zdrojov Európskej únie. V Nitre pribudne podjazd pod Univerzitným mostom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *