foto: Miloš Štefanka

Nitra hľadá pomenovanie pre nový most

Obyvatelia môžu od dnes navrhovať názov pre nový most. Komisia vyberie päť najlepších názvov. Posledné slovo budú mať poslanci.

Mesto Nitra dnes spúšťa výzvu, ktorej výsledkom by mali byť návrhy na pomenovanie novej cyklolávky spájajúcej Wilsonovo nábrežie s Nábrežím mládeže. Samospráva žiada obyvateľov, aby pomohli vymyslieť, ako by sa mala volať nová cyklolávka pod Kalváriou. Názov môže vyjadrovať napríklad príslušnosť k lokalite alebo odkazovať na osobnosť nitrianskeho významu. 

Návrhy stačí poslať do 31. marca na email zriadený špeciálne pri tejto príležitosti: cyklolavka@nitra.sk Návrh by mal obsahovať názov cyklolávky spolu so stručným zdôvodnením. Porota vyberie päť finálnych návrhov. O nich bude hlasovať verejnosť. Víťazné návrhy aj s výsledkami hlasovania sa dostanú na stôl poslancom, o názve nového mosta teda vo finále rozhodne mestské zastupiteľstvo. Nová cyklolávka meria takmer 50 metrov. Dokončená bude v marci, verejnosť ju začne používať o niekoľko týždňov neskôr. Cyklolávka stála 1 366 707 €, väčšinu sumy pokryli eurofondy – z IROP-u išlo na cyklolávku 1 298 372 €.

zahradnyzahon.sk

Neprehliadnite

Mesto Nitra získalo peniaze na podjazd pod Univerzitným mostom

Financie na túto investíciu pôjdu zo zdrojov Európskej únie. V Nitre pribudne podjazd pod Univerzitným mostom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *