Nitra info https://www.nitra.info Správy a zaujímavosti z mesta Nitra a blízkeho okolia. Novinky zo samosprávy, športu, kultúry a pozvánky na podujatia Wed, 23 Sep 2020 05:14:56 +0000 sk-SK hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.5.1 Spájame mestá a ľudí https://www.nitra.info/2020/09/23/spajame-mesta-a-ludi/ https://www.nitra.info/2020/09/23/spajame-mesta-a-ludi/#respond Wed, 23 Sep 2020 05:14:56 +0000 https://www.nitra.info/?p=1421 V Deň bez áut, 22. septembra 2020, spúšťame kampaň na podporu cestovania verejnou autobusovou dopravou.  V rámci sloganu „Spájame mestá a ľudí“ vyzývame cestujúcich k bezpečnému cestovaniu nielen počas Európskeho týždňa mobility, ale po celý rok. Cestovanie verejnou hromadnou dopravou je považované za jeden z udržateľných spôsobov dopravy, ktoré prispievajú k zlepšeniu kvality ovzdušia a čistejšiemu životnému prostrediu …

Príspevok Spájame mestá a ľudí zobrazený najskôr Nitra info.

]]>

V Deň bez áut, 22. septembra 2020, spúšťame kampaň na podporu cestovania verejnou autobusovou dopravou.  V rámci sloganu „Spájame mestá a ľudí“ vyzývame cestujúcich k bezpečnému cestovaniu nielen počas Európskeho týždňa mobility, ale po celý rok.

Cestovanie verejnou hromadnou dopravou je považované za jeden z udržateľných spôsobov dopravy, ktoré prispievajú k zlepšeniu kvality ovzdušia a čistejšiemu životnému prostrediu pre všetkých.

Verejná osobná doprava pomáha zlepšiť dopravnú situáciu v mestách a ich okolí, zabezpečiť dostupnosť škôl a pracovísk aj pre ľudí z obcí a prispieť k zlepšeniu životného prostredia.

Spoločnosti ARRIVA na Slovensku pre bezpečnosť svojich cestujúcich a kolegov prijali pred vyše šiestimi mesiacmi opatrenia, ktoré prispievajú k zamedzeniu šírenia koronavírusu. Intenzívna dezinfekcia vozidiel verejnej dopravy, dezinfekcia pracovísk a zákazníckych centier sú naďalej pravidelne zabezpečované a stali sa samozrejmou súčasťou každodenného života.

Cestujúci sú povinní mať v prostriedkoch verejnej dopravy prekryté ústa a nos, touto cestou im ďakujeme za maximálnu spoluprácu a ohľaduplnosť pri dodržiavaní opatrení, len tak vieme prispieť k ochrane zdravia nás všetkých a na záver dňa sa vrátiť zdraví k našim najbližším.

Poďakovanie patrí aj našim kolegom, ktorí zabezpečujú autobusovú dopravu. Aj vďaka nim vieme poskytnúť kvalitné služby pre našich cestujúcich.

CESTUJTE S NAMI.

arriva.sk

Príspevok Spájame mestá a ľudí zobrazený najskôr Nitra info.

]]>
https://www.nitra.info/2020/09/23/spajame-mesta-a-ludi/feed/ 0
Tipy, ako správne prať detské oblečenie https://www.nitra.info/2020/09/18/tipy-ako-spravne-prat-detske-oblecenie/ https://www.nitra.info/2020/09/18/tipy-ako-spravne-prat-detske-oblecenie/#respond Fri, 18 Sep 2020 08:28:58 +0000 https://www.nitra.info/?p=1417 Sponzorovaný článok Detská pokožka je 5x tenšia a tým pádom aj 5x citlivejšia ako pokožka nás dospelých. Starostlivosť o ňu, by preto mala byť oveľa väčšia. Reč pritom nie je len o detskej kozmetike, na ľahkú váhu by ste nemali brať ani výber pracích prostriedkov. Prinášame vám niekoľko tipov, vďaka ktorým to zvládnete raz-dva. Prečo si musíme dávať …

Príspevok Tipy, ako správne prať detské oblečenie zobrazený najskôr Nitra info.

]]>
Sponzorovaný článok

Detská pokožka je 5x tenšia a tým pádom aj 5x citlivejšia ako pokožka nás dospelých. Starostlivosť o ňu, by preto mala byť oveľa väčšia. Reč pritom nie je len o detskej kozmetike, na ľahkú váhu by ste nemali brať ani výber pracích prostriedkov. Prinášame vám niekoľko tipov, vďaka ktorým to zvládnete raz-dva.

Prečo si musíme dávať pri praní pozor?

Najviac citlivú pokožku majú najmä bábätká a všeobecne detičky v prvých mesiacoch života. Ich pokožku neraz pokrývajú drobné vyrážky a my môžeme len hádať, čo ich má na svedomí. V nasledujúcich riadkov sa vám pokúsime zhrnúť všetky užitočné informácie, ktoré vám pomôžu pri praní detského oblečenia.

Odstraňovanie škvŕn od rôznych ovocných ši zeleninových príkrmoch vie dať mamičkám niekedy poriadne zabrať. Prací prášok pre deti si rozhodne nezmýľte s klasickým pracím prostriedkom, ktorý používate na pranie svojho oblečenia. A hoci pranie detského oblečenia rozhodne nie je jadrová fyzika, predsa len má nejaké zásady, ktoré by ste mali dodržiavať. Nepríjemnej alergickej reakcie alebo vyrážky sa totiž zbavuje len veľmi ťažko. Na čo všetko by ste si mali dávať pozor?

Citlivá pokožka

Ako sme už spomínali vyššie, pokožka dieťatka je veľmi citlivá, obzvlášť je tomu prvé tri mesiace života, kedy dokáže nepekne zareagovať na takmer čokoľvek. Práve z tohto dôvodu by ste mali voliť len také pracie prostriedky, ktoré sú na to určené. A aký je najlepší prací prostriedok pre vaše dieťa? Je to taký, ktorý neobsahuje žiadne parfumy. A mal by byť hypoalergénny, čiže maximálne šetrný aj k tej najcitlivejšej pokožke.

Na materiály záleží

Ak ste si mysleli, že dôležitý je len prací prostriedok, ste na omyle. Alfou omegou je práve aj výber vhodného materiálu detského oblečenia. Za nás je najvhodnejšie práve to bavlnené, prípadne bambusové. Veľkú rolu však zohráva aj jeho farba. Najlepšou voľbou pre vaše bábätko je oblečenie svetlých odtieňoch. Prečo je tomu tak? Čím je oblečenie tmavšie, tým sa v ňom nachádza viac farbív, a teda chemických látok. Pre najmenšie deti sú preto vhodné biele alebo pastelové odtiene, ktoré vám v konečnom dôsledku uľahčí aj samotné pranie. To totiž pri následnom praní nebudete musieť triediť a pokojne ho môžete prať aj na 60 stupňoch.

Polovičná dávka prášku

Skúsenosti mnohých mamičiek hovoria jasnou rečou. Ak potrebujete riešiť odstránenie odolných škvŕn, viac ako samotný prášok, je dôležité práve predpranie a následne vysoká teplota prania. Mnohí opravári pračiek zas trvajú na tom, že odporúčaná dávka práškov je pre práčku obrovská záťaž a postačí vám aj polovičná. My zastávame názor, že menej je niekedy viac.

Pláchajte dvakrát

A prečo dvojité pláchanie? Odpoveď je prostá. Práva vďaka nemu totiž odstránite z detského oblečenia posledné zvyšky pracieho prostriedku, ktoré by mohli dieťatku spôsobiť problémy.

Aviváž je tabu

Je všeobecne známe, že pri detskom oblečení sa aviváž používať veľmi neodporúča. Zbytočne totiž môžu podráždiť detskú pokožku a tiež by mohli stáť za vznikom rôznych alergií. Ak sa jej však nedokážete vzdať, existujú vhodné alternatívy v podobe levanduľového alebo mandarinkového éterického oleja.

Príspevok Tipy, ako správne prať detské oblečenie zobrazený najskôr Nitra info.

]]>
https://www.nitra.info/2020/09/18/tipy-ako-spravne-prat-detske-oblecenie/feed/ 0
PRIMÁTOR HATTAS: V PRVOM RADE CHRÁNIME SENIOROV https://www.nitra.info/2020/09/17/primator-hattas-v-prvom-rade-chranime-seniorov/ https://www.nitra.info/2020/09/17/primator-hattas-v-prvom-rade-chranime-seniorov/#respond Thu, 17 Sep 2020 16:25:11 +0000 https://www.nitra.info/?p=1414 V stredu na nitrianskej radnici zasadal mestský krízový štáb. Išlo o reakciu na preradenie okresu Nitra do červenej zóny. Pre mesto to znamená najmä prísnejší bezpečnostný režim v domovoch sociálnych služieb a v školských zariadeniach.  “Tak ako počas prvej vlny je našou prvoradou povinnosťou chrániť najzraniteľnejšie skupiny obyvateľstva, hlavne seniorov. Preto sme sa vrátili k …

Príspevok PRIMÁTOR HATTAS: V PRVOM RADE CHRÁNIME SENIOROV zobrazený najskôr Nitra info.

]]>

V stredu na nitrianskej radnici zasadal mestský krízový štáb. Išlo o reakciu na preradenie okresu Nitra do červenej zóny. Pre mesto to znamená najmä prísnejší bezpečnostný režim v domovoch sociálnych služieb a v školských zariadeniach. 

“Tak ako počas prvej vlny je našou prvoradou povinnosťou chrániť najzraniteľnejšie skupiny obyvateľstva, hlavne seniorov. Preto sme sa vrátili k niektorým opatreniam z jari tohto roku. Preventívne sme vydali zákaz návštev v zariadení na Zobore, no hľadáme možnosti ako vytvoriť bezpečný priestor pre návštevy v skrátenom režime,” povedal primátor mesta Marek Hattas. 

Mesto až do odvolania ruší všetky radnicou organizované podujatia pre seniorov a stretnutia so seniormi. Vzhľadom k počtu klientov sú úplne zakázané aj aktivity v denných centrách na Baničovej a v Olympii. Dobrou správou je, že žiadny zo zamestnancov v sociálnych službách nie je v karanténe ani pozitívny. 

Všetky školy sú zatiaľ otvorené

Mesto tiež na základe odporučenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) prikročilo k zníženiu maximálneho počtu osôb v mestských objektoch určených na prenájom pre kultúrne a spoločenské aktivity. “Podobným spôsobom upravujeme možnosť prenájmu telocviční v školských areáloch, v závislosti od rizikového zaradenia danej školy. Sme radi, že samotný mestský úrad zatiaľ pracuje v bežnom režime a všetky služby sú prístupné občanom ako doteraz, vrátane svadieb a vítania detí,” uviedol podpredseda krízového štábu a viceprimátor mesta Nitra Daniel Balko. Kvôli zníženiu rizika šírenia nákazy mesto až do odvolania zrušilo možnosť prenajímať zasadačky na mestskom úrade. 

Všetky základné a materské školy v Nitre sú momentálne otvorené a majú vypracované krízové plány. Dôležitým obmedzením je, že rodičia nesmú ísť do interiéru školy. Na všetkých školách sú zriadené izolačné miestnosti, personál používa ochranné štíty a žiaci patričné ochranné prostriedky. 

Krízový štáb sa tiež venoval kontrole dodržiavania opatrení ohľadom obmedzenia konania hromadných podujatí po dvadsiatej tretej hodine. Mestská polícia v tejto veci konzultovala svoj postup priamo s RÚVZ. V nočných hodinách sú zakázané len hromadné podujatia a podniky ostávajú otvorené s povinnosťou nevpustiť do objektov návštevníkov bez rúšok a dodržiavať všetky vyhlásené hygienické nariadenia pre gastroprevádzky.

Príspevok PRIMÁTOR HATTAS: V PRVOM RADE CHRÁNIME SENIOROV zobrazený najskôr Nitra info.

]]>
https://www.nitra.info/2020/09/17/primator-hattas-v-prvom-rade-chranime-seniorov/feed/ 0
Cestujte autobusmi ARRIVA a vyhrajte počas Európskeho týždňa mobility aj v Nitrianskom kraji! https://www.nitra.info/2020/09/17/cestujte-autobusmi-arriva-a-vyhrajte-pocas-europskeho-tyzdna-mobility-aj-v-nitrianskom-kraji/ https://www.nitra.info/2020/09/17/cestujte-autobusmi-arriva-a-vyhrajte-pocas-europskeho-tyzdna-mobility-aj-v-nitrianskom-kraji/#respond Thu, 17 Sep 2020 07:07:00 +0000 https://www.nitra.info/?p=1409 Nitra, 16. septembra 2020 – Pre cestujúcich prímestskou a mestskou autobusovou dopravou v Nitrianskom samosprávnom kraji pripravila ARRIVA počas Európskeho týždňa mobility možnosť zapojiť sa do súťaže o kredity na čipovú kartu. Stačí si dobiť čipovú kartu minimálne za 10 eur alebo kúpiť novú kartu s kreditom v tejto hodnote. ARRIVA rozdá kredity v celkovej hodnote viac ako 2 500 eur.  Témou …

Príspevok Cestujte autobusmi ARRIVA a vyhrajte počas Európskeho týždňa mobility aj v Nitrianskom kraji! zobrazený najskôr Nitra info.

]]>

Nitra, 16. septembra 2020 – Pre cestujúcich prímestskou a mestskou autobusovou dopravou v Nitrianskom samosprávnom kraji pripravila ARRIVA počas Európskeho týždňa mobility možnosť zapojiť sa do súťaže o kredity na čipovú kartu. Stačí si dobiť čipovú kartu minimálne za 10 eur alebo kúpiť novú kartu s kreditom v tejto hodnote. ARRIVA rozdá kredity v celkovej hodnote viac ako 2 500 eur. 

Témou Európskeho týždňa mobility 2020 je Čistejšia doprava pre všetkých! Jej cieľom je zdôrazniť dôležitosť dostupnosti dopravy a motivovať jednotlivcov, aby si volili udržateľné spôsoby dopravy, ako sú verejná hromadná doprava, pešia chôdza či cyklistika, a tak prispieť k zlepšeniu kvality ovzdušia a urobiť z mestských častí príjemnejšie miesta pre život a prácu.

ARRIVA podporuje Európsky týždeň mobility každý rok vo všetkých krajoch, v ktorých pôsobí a zabezpečuje služby verejnej dopravy. „Dopravné zápchy a zvýšené emisie CO₂ sú jasným signálom k motivovaniu občanov, aby presadli z áut do autobusov verejnej dopravy napríklad aj v kombinácii s jazdou na bicykli či chôdzou, ktorá prináša pozitívny efekt nielen na naše ovzdušie, ale aj na naše zdravie. ARRIVA vyzýva cestujúcich, aby sa zapojili a cestovali verejnou dopravou a prispeli tak k čistejšiemu životnému prostrediu pre všetkých,“ povedal László Ivan, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku.

 Cestujúci, ktorí si počas Európskeho týždňa mobility od 16. do 22. septembra dobijú na predajných miestach alebo v autobusoch ARRIVA čipovú kartu za minimálne 10 eur alebo si kúpia novú kartu s kreditom v tejto hodnote, budú automaticky zaradení do zlosovania o kredity v hodnote 30, 20, 10 a 5 eur. Kredity budú pripísané na čipové karty v celkovej hodnote viac ako 2 500 eur,“ povedala Petra Helecz, riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností ARRIVA na Slovensku. 

Tohtoročný Európsky týždeň mobility podporili aj jednotlivé mestá, objednávatelia mestskej hromadnej dopravy v regióne. V Deň bez áut, 22. septembra, cestujúci mestskou hromadnou dopravou cestujú v mestách Nové Zámky, Levice, Komárno, Šaľa, Štúrovo a Šurany  zadarmo. Možnosť dopraviť sa výhodne mestskou hromadnou dopravou počas Európskeho týždňa mobility majú cestujúci v Nitre. Cena vybraných cestovných lístkov v predaji u vodiča bude od stredy 16. 9. do utorka 22. 9. vrátane znížená.  24-hodinový lístok bude zľavnený o 50 % na 1,20 €, pričom bežná cena je 2,40 € a týždenný lístok bude zlacnený o 40 % teda na sumu 5 €, bežná cena lístka je 8,40 €.

 

Informácie o súťaži, cestovných poriadkoch a službách spoločností ARRIVA získajú zákazníci na webovej stránke, prostredníctvom e-mailu informacie@arriva.sk alebo na linke Zákazníckej podpory +421 915 733 733 od pondelka do nedele, a to aj počas sviatkov či víkendov, v čase od 8:00 do 20:00. 

Spoločnosti ARRIVA v záujme ochrany zdravia a bezpečnosti cestujúcich aj vodičov naďalej aplikujú prijaté opatrenia, zabezpečujú pravidelnú dezinfekciu autobusov a zákazníckych centier.

Cestujúci sú povinní mať v prostriedkoch verejnej dopravy prekryté ústa a nos. O povinnosti nosiť rúško sú cestujúci informovaní prostredníctvom plagátov priamo v autobusoch, na LCD monitoroch a na kontrolu dodržiavania tohto nariadenia sa zameriavajú aj revízori.

Poďakovanie patrí všetkým cestujúcim, že disciplinovanosťou a ohľaduplnosťou, nosením rúška alebo alternatívnej náhrady pri cestovaní v autobuse, prispejú nielen k svojej ochrane, ale aj k ochrane svojho okolia a blízkych. 

ARRIVA na Slovensku a vo svete

Spoločnosť ARRIVA pôsobí na Slovensku od roku 2008 a je najsilnejším súkromným hráčom v autobusovej doprave v Slovenskej republike. Aktuálne pôsobí v Nitrianskom, Košickom, Žilinskom a Trnavskom kraji, kde zabezpečuje mestskú, prímestskú, zmluvnú a komerčnú autobusovú dopravu. V roku 2016 spustila spoločnosť prvé priame vlakové spojenie Nitry s Prahou a od roku 2017 prevádzkuje aj službu zdieľaných bicyklov, tzv. bikesharing. ARRIVA má na Slovensku takmer 2 400 zamestnancov a prevádzkuje

Príspevok Cestujte autobusmi ARRIVA a vyhrajte počas Európskeho týždňa mobility aj v Nitrianskom kraji! zobrazený najskôr Nitra info.

]]>
https://www.nitra.info/2020/09/17/cestujte-autobusmi-arriva-a-vyhrajte-pocas-europskeho-tyzdna-mobility-aj-v-nitrianskom-kraji/feed/ 0
Rekordný nárast nových prípadov nákazy v okrese Nitra https://www.nitra.info/2020/09/15/rekordny-narast-novych-pripadov-nakazy-v-okrese-nitra/ https://www.nitra.info/2020/09/15/rekordny-narast-novych-pripadov-nakazy-v-okrese-nitra/#respond Tue, 15 Sep 2020 09:17:05 +0000 https://www.nitra.info/?p=1403 Počas pondelka 14. septembra pribudlo na Slovensku 188 potvrdených prípadov nákazy koronavírusom. Celkovo tak krajina eviduje 5 768 pozitívne testovaných vzoriek. Laboratóriá urobili za uplynulý deň 4 323 testov, celkovo ich vykonali už 390 251 Ministerstvo zdravotníctva (MZ) doplnilo, že pozitívne testovaných bolo 82 mužov a 106 žien vo veku od osem do 88 rokov. …

Príspevok Rekordný nárast nových prípadov nákazy v okrese Nitra zobrazený najskôr Nitra info.

]]>

Počas pondelka 14. septembra pribudlo na Slovensku 188 potvrdených prípadov nákazy koronavírusom. Celkovo tak krajina eviduje 5 768 pozitívne testovaných vzoriek. Laboratóriá urobili za uplynulý deň 4 323 testov, celkovo ich vykonali už 390 251

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) doplnilo, že pozitívne testovaných bolo 82 mužov a 106 žien vo veku od osem do 88 rokov. Najviac pozitívnych testov bolo v okresoch Bratislava (21), Tvrdošín (20), Nitra (19), Sabinov (19), Trnava (16), Snina (14), Prešov (13), Žilina (10), Námestovo (5), Martin (4), Košice (4), Galanta (4), Žarnovica (4). Pozitívne testovaní boli aj v okresoch Prievidza, Senica, Veľký Krtíš, Topoľčany, Lučenec, Banská Bystrica, Zlaté Moravce, Vranov nad Topľou, Trenčín, Šaľa, Skalica, Piešťany, Partizánske, Nove Zámky, Michalovce, Levice, Hlohovec, Gelnica, Brezno a Banská Štiavnica.

V nemocniciach je hospitalizovaných 141 pacientov s novým koronavírusom alebo s podozrením naň, z nich potvrdené ochorenie má 107 ľudí. Na JIS je 13 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 14 osôb.

Na Slovensku ochorenie COVID-19 prekonalo 3 214 osôb. Včera sa vyliečilo ďalších 85 pacientov, nepribudlo žiadne nové úmrtie. Počet potvrdených úmrtí v súvislosti s novým koronavírusom je 38, na Slovensku máme aktuálne 2 516 aktívnych prípadov

Príspevok Rekordný nárast nových prípadov nákazy v okrese Nitra zobrazený najskôr Nitra info.

]]>
https://www.nitra.info/2020/09/15/rekordny-narast-novych-pripadov-nakazy-v-okrese-nitra/feed/ 0
Mesto aj okres sú v červenej zóne https://www.nitra.info/2020/09/11/mesto-aj-okres-su-v-cervenej-zone/ https://www.nitra.info/2020/09/11/mesto-aj-okres-su-v-cervenej-zone/#respond Fri, 11 Sep 2020 12:22:23 +0000 https://www.nitra.info/?p=1397 Aktuálne počty infikovaných novým koronavírusom posunuli od 12. septembra mesto Nitra, ako aj celý okres do červenej zóny. Za štvrtok 10. septembra pribudlo v okrese Nitra deväť pozitívne testovaných na Covid-19, avšak celkový počet infikovaných dosiahol  v Nitre číslo 203 a v celom okrese 434. Na dnešnom zasadnutí krízového štábu na Okresnom úrade v Nitre padlo preto rozhodnutie, že …

Príspevok Mesto aj okres sú v červenej zóne zobrazený najskôr Nitra info.

]]>

Aktuálne počty infikovaných novým koronavírusom posunuli od 12. septembra mesto Nitra, ako aj celý okres do červenej zóny.

Za štvrtok 10. septembra pribudlo v okrese Nitra deväť pozitívne testovaných na Covid-19, avšak celkový počet infikovaných dosiahol  v Nitre číslo 203 a v celom okrese 434.

Na dnešnom zasadnutí krízového štábu na Okresnom úrade v Nitre padlo preto rozhodnutie, že sa od 12. septembra zapína červený semafor. Takýto postup odporučil Regionálny úrad verejného zdravia so sídlom v Nitre. Jeho pracovníci  vyhodnotili epidemiologickú situáciu a zaradili celý okres do červenej zóny.

Hygienici pripravujú manuál ako postupovať v aktuálnej situácii. Budú v ňom zhrnuté a nariadené opatrenia, ktoré musia od 12. septembra dodržiavať právnické a fyzické osoby, podnikatelia, usporiadatelia kultúrnych podujatí a športových akcií.

Zakázané bude usporadúvať hromadné športové, kultúrne, spoločenské či iné podujatia v exteriéroch v jednom okamihu  v počte nad 500 osôb, alebo v interiéroch v jednom okamihu v počte nad 250 osôb.

Výnimkou z počtov je preukázanie sa účastníkov o negatívnom teste na Covid-19. Ten však nesmie byť starší ako 12 hodín.

Od soboty 12. septembra platí zákaz usporadúvať hromadné športové, kultúrne spoločenské podujatia od 23. do 6. hodiny nasledujúceho dňa. Jedinou výnimkou  je svadba alebo pohrebný obrad s maximálnym počtom 150 zúčastnených osôb.  

Červený semafor bude v Nitre a okolí svietiť do konca septembra.

Ľudmila Synaková

zdroj: nitra.sk

Príspevok Mesto aj okres sú v červenej zóne zobrazený najskôr Nitra info.

]]>
https://www.nitra.info/2020/09/11/mesto-aj-okres-su-v-cervenej-zone/feed/ 0
Nové prípady nákazy vírusom sa potvrdili u zdravotných sestier a lekára z nitrianskej nemocnice https://www.nitra.info/2020/09/04/nove-pripady-nakazy-virusom-sa-potvrdili-u-zdravotnych-sestier-a-lekara-z-nitrianskej-nemocnice/ https://www.nitra.info/2020/09/04/nove-pripady-nakazy-virusom-sa-potvrdili-u-zdravotnych-sestier-a-lekara-z-nitrianskej-nemocnice/#respond Fri, 04 Sep 2020 09:35:54 +0000 https://www.nitra.info/?p=1392 Na Slovensku pribudlo rekordných 137 nových prípadov nákazy. Laboratóriá otestovali 4 772 vzoriek. Z toho 11 pozitívnych bolo v okrese Nitra   Nákaza sa vyskytla aj v nitrianskej nemocnici, kde sa podľa vyjadrenia hovorkyne nakazilo 6 zdravotných sestier a jeden lekár. Dvaja z nich majú mierne klinické príznaky, ostatní príznaky nemajú.   Najviac nakazených bolo …

Príspevok Nové prípady nákazy vírusom sa potvrdili u zdravotných sestier a lekára z nitrianskej nemocnice zobrazený najskôr Nitra info.

]]>

Na Slovensku pribudlo rekordných 137 nových prípadov nákazy. Laboratóriá otestovali 4 772 vzoriek. Z toho 11 pozitívnych bolo v okrese Nitra

 

Nákaza sa vyskytla aj v nitrianskej nemocnici, kde sa podľa vyjadrenia hovorkyne nakazilo 6 zdravotných sestier a jeden lekár. Dvaja z nich majú mierne klinické príznaky, ostatní príznaky nemajú.

 

Najviac nakazených bolo v Bratislave (42), ďalší pozitívne testovaní boli vyšetrení v okresoch Nitra (11), Michalovce (9), ďalej v Košiciach (6), okresoch Senec (6), Žilina (5), Spišská Nová Ves (5), Liptovský Mikuláš (4), Stará Ľubovňa (4), Prešov (4), Trenčín (4), Tvrdošín (4), Brezno (3), Dunajská Streda (3), Banská Bystrica (2), Partizánske (2), Pezinok (2), Prievidza (2), Trnava (2), Čadca (1), Dolný Kubín (1), Galanta (1), Ilava (1), Komárno (1), Kysucké Nové Mesto (1), Malacky (1), Martin (1), Nové Zámky (1), Piešťany (1), Považská Bystrica (1), Rožňava (1), Ružomberok (1), Skalica (1), Sobrance (1), Topoľčany (1) a Zlaté Moravce (1)


 

Príspevok Nové prípady nákazy vírusom sa potvrdili u zdravotných sestier a lekára z nitrianskej nemocnice zobrazený najskôr Nitra info.

]]>
https://www.nitra.info/2020/09/04/nove-pripady-nakazy-virusom-sa-potvrdili-u-zdravotnych-sestier-a-lekara-z-nitrianskej-nemocnice/feed/ 0
Nitrianske kúpalisko ostane otvorené do 13. 9. https://www.nitra.info/2020/09/03/nitrianske-kupalisko-ostane-otvorene-do-13-9/ https://www.nitra.info/2020/09/03/nitrianske-kupalisko-ostane-otvorene-do-13-9/#respond Thu, 03 Sep 2020 15:57:29 +0000 https://www.nitra.info/?p=1389 Vedenie mesta Nitra sa rozhodlo, že koniec sezóny na nitrianskom kúpalisku ešte nenastane. Dohodli sa na tom primátor Marek Hattas a šéf mestských športovísk Miloš Dovičovič. Vyhovelo sa tak požiadavkám návštevníkov, ktorí žiadali fungovanie kúpaliska aj po skončení prázdnin. Pri rozhodovaní sa tiež brala do úvahy predpoveď počasia, ktorá najbližšie dni sľubuje relatívne teplé septembrové dni. Zohľadnil sa tiež …

Príspevok Nitrianske kúpalisko ostane otvorené do 13. 9. zobrazený najskôr Nitra info.

]]>

Vedenie mesta Nitra sa rozhodlo, že koniec sezóny na nitrianskom kúpalisku ešte nenastane. Dohodli sa na tom primátor Marek Hattas a šéf mestských športovísk Miloš Dovičovič.

Vyhovelo sa tak požiadavkám návštevníkov, ktorí žiadali fungovanie kúpaliska aj po skončení prázdnin. Pri rozhodovaní sa tiež brala do úvahy predpoveď počasia, ktorá najbližšie dni sľubuje relatívne teplé septembrové dni. Zohľadnil sa tiež fakt, že sezóna 2020 sa na kúpalisku začala pre pandémiu nového koronavírusu s miernym oneskorením. Mesto tak ponechá kúpalisko otvorené až do 13. septembra. Ak by prišiel daždivý deň, brány kúpaliska sa samozrejme neotvoria. Upravuje sa však otváracia doba: kúpalisko bude otvorené od 11.00 do 18.30 hodiny.

Príspevok Nitrianske kúpalisko ostane otvorené do 13. 9. zobrazený najskôr Nitra info.

]]>
https://www.nitra.info/2020/09/03/nitrianske-kupalisko-ostane-otvorene-do-13-9/feed/ 0
Ďalší dvojciferný prírastok nových prípadov nákazy v okrese Nitra https://www.nitra.info/2020/09/03/dalli-dvojciferny-prirastok-novych-pripadov-nakazy-v-okrese-nitra/ https://www.nitra.info/2020/09/03/dalli-dvojciferny-prirastok-novych-pripadov-nakazy-v-okrese-nitra/#respond Thu, 03 Sep 2020 08:32:15 +0000 https://www.nitra.info/?p=1386 Za včerajší deň – 2.9.2020 – pribudlo v okrese Nitra až 12 nových prípadov nákazy koronavírusom. Spolu je tak aktuálne v okrese aktívnych až 117 prípadov.   Celkovo na Slovensku otestovali 3519 vzoriek. Najviac nakazených bolo v Bratislave 44, v okrese Nitra 12, v okrese Michalovce 10, v okrese Tvrdošín 7, v okresoch Liptovský Mikuláš …

Príspevok Ďalší dvojciferný prírastok nových prípadov nákazy v okrese Nitra zobrazený najskôr Nitra info.

]]>

Za včerajší deň – 2.9.2020 – pribudlo v okrese Nitra až 12 nových prípadov nákazy koronavírusom. Spolu je tak aktuálne v okrese aktívnych až 117 prípadov.

 

Celkovo na Slovensku otestovali 3519 vzoriek. Najviac nakazených bolo v Bratislave 44, v okrese Nitra 12, v okrese Michalovce 10, v okrese Tvrdošín 7, v okresoch Liptovský Mikuláš a Prešov 6, v okresoch Malacky, Nové Zámky, Senec, Trenčín a Zvolen 3, v okresoch Banská Bystrica, Rožňava, Skalica a Trnava 2, v okresoch Bardejov, Brezno, Dunajská Streda, Galanta, Námestovo, Piešťany, Poprad, Považská Bystrica, Púchov, Sabinov, Sobrance, Turčianske Teplice a Žilina po jednom.


 

Príspevok Ďalší dvojciferný prírastok nových prípadov nákazy v okrese Nitra zobrazený najskôr Nitra info.

]]>
https://www.nitra.info/2020/09/03/dalli-dvojciferny-prirastok-novych-pripadov-nakazy-v-okrese-nitra/feed/ 0
V Nitre dnes otvorili novú škôlku https://www.nitra.info/2020/08/27/v-nitre-dnes-otvorili-novu-skolku/ https://www.nitra.info/2020/08/27/v-nitre-dnes-otvorili-novu-skolku/#respond Thu, 27 Aug 2020 16:04:47 +0000 https://www.nitra.info/?p=1380 Spolu so škôlkou v bývalých kasárňach sa počet škôlkarov v mestských škôlkach zvýši o takmer dvesto. Novú Materskú školu Na Hôrke otvorili dnes na Dieloch. Budovu škôlky, ktorá je v priestoroch rovnomennej základnej školy, rekonštruovali vo viacerých etapách od novembra 2019. Celkové náklady na stavbu presiahli 290-tisíc eur. Väčšinu financií pokryli „európske“ peniaze z Integrovaného regionálneho operačného programu. Mesto Nitra …

Príspevok V Nitre dnes otvorili novú škôlku zobrazený najskôr Nitra info.

]]>

Spolu so škôlkou v bývalých kasárňach sa počet škôlkarov v mestských škôlkach zvýši o takmer dvesto.

Novú Materskú školu Na Hôrke otvorili dnes na Dieloch. Budovu škôlky, ktorá je v priestoroch rovnomennej základnej školy, rekonštruovali vo viacerých etapách od novembra 2019.

Celkové náklady na stavbu presiahli 290-tisíc eur. Väčšinu financií pokryli „európske“ peniaze z Integrovaného regionálneho operačného programu. Mesto Nitra sa na financovaní škôlky podieľalo piatimi percentami, čo predstavuje sumu takmer 15-tisíc eur.

Práce na prvých troch stavebných objektoch sa začali 11. novembra 2019. V rámci nich sa vytvorili dve triedy pre celkovo 45 detí.

„Mesto sa rozrastá, obyvateľov je viac aj na sídliskách. Aby v našom meste ľudia chceli bývať, je naozaj veľmi dôležité mať vybudovanú dobrú infraštruktúru, a k tomu patria aj škôlky s dostatočnou kapacitou. Na Dieloch dnes žije mnoho mladých rodín, ktorým nová škôlka uľahčí bežné fungovanie,“ povedal primátor Marek Hattas.

V budove škôlky pribudol aj výťah, čím sa vstupy do priestorov stali bezbariérové. Škôlka sa dočkala dopravného aj klasického ihriska i exteriérovej učebne. 

V areáli pribudli oddychové prvky aj zeleň. Zaujímavosťou je pocitový chodník ku kolotoču, ktorý je vytvorený z viacerých materiálov.

Okrem Materskej školy Na Hôrke privíta detí aj ďalšia nová nitrianska škôlka – Materská škola Dobšinského. Za takmer tri milióny eur ju dokončili v areáli bývalých kasární na Zobore. Má šesť tried, v každej bude po 24 detí. Zápisy do tejto škôlky sa očakávajú v prvej polovici septembra.

Tomáš Holúbek

foto: Roman Oravec

Príspevok V Nitre dnes otvorili novú škôlku zobrazený najskôr Nitra info.

]]>
https://www.nitra.info/2020/08/27/v-nitre-dnes-otvorili-novu-skolku/feed/ 0